13.února 2016 se konala v bývalém františkánském klášteře v Zásmukách akce s názvem „Uvnitř a vně“, které se zúčastnili i žáci výtvarného oboru naší školy. Vystavovali zde svá výtvarná díla spolu s ostatními: se  studenty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, gymnazisty z Frýdku Místku, žáky  ZUŠ ze Sedlčan i z místní základní školy. Jedná se již o třetí ročník časosběrného projektu (2014 „Co je za tou zdí“ a 2015 „Dopis nevinnému“), který chce připomínat historii místa i aktuální výzvy současného světa.

Během odpoledne mohli lidé shlédnout kromě výtvarných prací i putovní výstavu Stopy totality, vyslechnout si přednášející z Charity ČR a seznámit se s mezinárodním projektem proti totalitě Mene Tekel, prohlédnout pokračující stavební obnovu kláštera, zaposlouchat se do hudebních vstupů a občerstvit se ve vytopeném refektáři kláštera.

Výstava v klášteře je přístupná do 19. března 2016 vždy ve středu od 14.00 do 16.00 a v sobotu od 9.00 do 11.00 hodin.

Ivana Erbenová