HUDEBNÍ OBOR

V hudebním oboru nabízíme výuku hry na dechové, smyčcové, strunné, klávesové a bící nástroje, solového a sborového zpěvu a hudební teorie.

ÚSPĚCHY V SOUTĚŽÍCH

Dne 23. 3. 2019 se zúčastnil náš bývalý žák Jan Cerman (12) VII. ročníku Mezinárodní houslové soutěže PhDr. Josefa Micky v Praze. Do III. kategorie bylo přihlášeno 18 soutěžících z Čech, Polska, Ukrajiny, Turecka, Běloruska, Slovenska, Japonska a USA. Honza v této veliké konkurenci získal zaslouženě 2. cenu. V jeho programu zaznělo Largo a Allegro ze Sonáty A-dur F. Veraciniho a Tema con variazioni N. Paganiniho.

27. 4. 2019 si Honza ještě jednou zasoutěžil se stejným programem, tentokrát v celostátní houslové soutěži v Újezdě u Brna. Zde získal ve své kategorii 1. cenu, cenu poroty a v celé soutěži titul Absolutní vítěz s nejvyšším dosaženým počtem bodů soutěže Újezdská notička.
Honza studuje třetím rokem na Gymnáziu a Hudební škole hl. města Prahy, kde se věnuje hře na housle, violu, orchestrální i komorní hře. Trio, kde hraje na violu, letos postoupilo do ústředního kola, které se koná 17. 5. 2019 v Jindřichově Hradci.

Další obory

Hudební