Ve středu 15. února 2017 od rána do večera probíhalo ve velkém sále ZUŠ Fr. Kmocha v Kolíně okresní kolo soutěže ve hře na klavír. ZUŠ našeho regionu reprezentovali žáci z Českého Brodu, Kolína, Kouřimi a Peček. 36 soutěžících v 10 kategoriích ve věku od 7 do 19 let předvedlo celodenní koncert za účasti nejen zástupců škol, ale i svých rodičů a známých.

Jejich výkony hodnotila sedmičlenná porota složená z klavírních pedagogů těchto škol a počítání výsledků bylo prací tajemnice poroty Mgr. Jany Svobodové. Předsedkyní poroty byla Denisa Vaníčková, členy Milan Staško, Renáta Francová, Kristýna Cermanová za ZUŠ Kolín, Lenka Hoskovcová za ZUŠ Pečky, Sylva Kroužilová za ZUŠ Kouřim a Jana Kolomá za ZUŠ Český Brod.

Porota udělila 1. místa s postupem do krajského kola a také místa druhá a třetí.

Složité a náročné rozhodování vyústilo nakonec ve 14 postupů do krajského kola, z nichž 12 je našich kolínských žáků. Tento výsledek je pro další mladé klavíristy povzbuzením a motivací. Také umístění na druhých a třetích místech není vadou na kráse jejich klavírní hry. Vždyť i ve sportu jsou medaile zlatá, stříbrná a bronzová a já věřím, že je to od dalšího studia, soutěží a veřejného vystupování neodradí.

Výsledky potěšily i třídní učitelky žáků, protože vždy všichni s nimi jejich výkony prožíváme a tzv. trpíme za ně. O to větší je potom radost z výborně provedeného vystoupení.

A tak dovolte, abych je představila. Z Kolína to jsou Cermanová Kristýna, Francová Renáta, Mlčochová Marie, Moravská Lolita, Neřoldová Markéta, Poklopová Zuzana, Savilová Světlana a Stašková Jarmila.

Z Českého Brodu Jana Kolomá a Martina Přibylová, z Kouřimi Sylva Kroužilová.

Postupy do krajského kola :

ZUŠ Kolín

Kopelentová Zuzana