Už potřetí měli možnost žáci výtvarného oboru kolínské ZUŠ strávit několik dní v prostorách bývalého františkánského kláštera. Po únavné on – line výuce jsme měli možnost zcela reálně společně pracovat.
Letošním tématem bylo rostlinstvo – Bejlí pozemské. Všichni s radostí využili možnosti koncentrace na práci a užívali si, že mohou kreslit, vytvářet grafiku, malovat. Po čase věnovaném starším žákům od 21. do 23. 6. 2021 jsme se ještě na jeden den do prostor vrátily a pracovaly tu s mladšími žáky. Nebylo nás mnoho, ale zájem projevilo i několik rodičů a ti si také mohli vyzkoušet některé výtvarné techniky. Společně jsme také vytvořili loutky ke stínovému divadlu a přehráli představení inspirované Jótamovou bajkou o tom, jak si stromy volily krále.

Účastníci 21. – 23. 6. 2021
Kamila Cermanová
Ester Hůlová
Jonáš Kovářík