https://www.traditionrolex.com/46
https://www.traditionrolex.com/46
Smyčcový orchestr Archi | Hudební obor | ZUŠ Františka Kmocha Kolín

HUDEBNÍ OBOR

V hudebním oboru nabízíme výuku hry na dechové, smyčcové, strunné, klávesové a bící nástroje, solového a sborového zpěvu a hudební teorie.

Smyčcový orchestr Archi

Dirigenti: Barbora Kubíčková a Jiří Dojčiak

Repertoár orchestru je velmi široký, dosáhl již několik výrazných úspěchů v soutěžích. V celostátní soutěži ZUŠ smyčcových orchestrů obsadil Archi v roce 2006  třetí místo a v roce 2009 druhé místo. Má za sebou mnoho vystoupení v Kolíně i v okolí, a také zahraniční zájezd do SRN a na Slovensko. Začátkem května pořádají přehlídky smyčcových orchestrů v  Kolínské Synagoze.

Orchestr je složen z nejlepších žáků a absolventů školy z Kolína a okolí.

Nejvýraznějším úspěchem již desetiletého působení tohoto souboru je získání první ceny na prestižním Mezinárodním hudebním festivalu mládeže v Neerpeltu v Belgii v květnu 2009.

Jiří Čmugr
Zakladatel a první dirigent orchestru Jiří Čmugr absolvoval Pražskou konzervatoř ve třídě prof. J. Chuchra. Po kratším působení v Německu a Filmovém symfonickém orchestru se stal členem Pražského komorního orchestru bez dirigenta, kde působil 27 let. Po příchodu do ZUŠ v Kolíně zakládá v r. 1999 ze stávajícího školního souboru smyčcový orchestr ARCHI.

zpět na Orchestry a soubory

Další obory

Hudební
obor

Výtvarný
obor

Taneční
obor

Literárně dramatický
obor

https://www.traditionrolex.com/46